آیا با بیرون‌زدگی دیسک گردن می‌توان ورزش کرد؟

آیا با بیرون‌زدگی دیسک گردن می‌توان ورزش کرد؟

پاسخ این سوال قطعا مثبت است. بدون ورزش نه فقط ستون فقرات بلکه تمام بدن دچار مشکل می‌شود. نکته مهم، انتخاب ورزش مناسب و انجام صحیح آن و رعایت پیشرفت تدریجی در شدت فعالیت بدنی است. برای مثال پیاده‌روی، آب‌ درمانی و ورزش شنا به بازگشت بیمار به فعالیت‌های سابق بسیار کمک می‌کند.
به طور کلی می‌توان گفت ورزش‌های رزمی و ورزش‌هایی که با خطر ضربات شدید به ستون فقرات همراه هستند (مانند فوتبال) برای افراد مبتلا به بیرون‌زدگی دیسک گردن مناسب نیستند. اگر فرد به صورت حرفه‌ای چنین ورزش‌هایی را دنبال می‌کند و کنار گذاشتن آن به معنی از دست دادن شغل یا قسمت مهمی از زندگی است، باید بداند گرچه ادامه این ورزش ممکن است تهدید کننده سلامتی باشد اما با تقویت تدریجی و صحیح عضلات گردن شاید بتواند به این ورزش ادامه دهد. البته بازگشت به ورزش حرفه‌ای معمولا طی 9 ماه تا 1 سال به شرط رعایت اصول تقویت تدریجی عضلات میسر می‌شود.  

 

 

کایروپراکتیک تهران

جهت معاینه بالینی کامل، ویزیت و مشاوره در زمینه درمان کایروپراکتیک (دردهای ستون فقرات و مفاصل، فتق دیسک کمر و گردن، درد سیاتیک، گرفتگی های عضلانی و آسیب دیدگی های ورزشی) در تهران، با کلینیک دکتر ایمان اعتصامی متخصص کایروپراکتیک از امریکا تماس بگیرید.