حاملگی , کمر درد, کایروپراکتیک

حاملگی ,کمر درد ,کایروپراکتیک

 حاملگی (pregnancy) از سه طریق موجب بروز یا تشدید کمردرد میشود:

۱- اولین عامل, افزایش وزن مادر به علت اضافه شدن وزن جنین و کیسه آب به وزن قبلی مادر می‌باشد.

 ۲- دومین عامل, افزایش قوس کمر مادر به علت برآمده شدن شکم به جلو می باشد (به طور خودکار کمر قوس خود را افزایش می‌دهد تا مادر به جلو سقوط نکند).

 ۳- سومین عامل تشدید کمردرد در خانم های حامله که به خصوص در ماه آخر حاملگی شاهد آن هستیم ترشح ماده رلاکسین (Relaxin) می باشد که موجب شل شدن لیگامانها میشود (تا لگن باز شده و جنین از شکم به داخل لگن بیفتد). لیگامان های محافظ ستون فقرات و نیز جدار لایه بیرونی دیسک ها تحت تاثیر این ماده قرار می‌گیرند و نهایتا شل شدن آنها احتمال بیرون زدگی دیسک را افزایش می‌دهد. درنتیجه خانم های باردار به خصوص در اواخر دوران بارداری خود می بایست به این موضوع توجه نموده و از انجام کارهای سنگین بیش از گذشته خودداری نمایند.

 عدم فعالیت های فیزیکی مناسب و کم تحرکی یکی از عوارض زندگی شهری دنیای امروز است که با ضعیف نمودن عضلات و رباط های محافظ ستون فقرات فرد را در معرض آسیب دیدگی های بیشتری قرار میدهد. این افراد به خصوص در طول دوران بارداری در معرض خطر بیشتری نسبت به مبتلا شدن به کمر درد میباشند.

متخصص کایروپراکتیک (chiropractic) در طول دوره درمان با کاهش فشار روی مهره های کمری و تقویت عضلات کمر و شکم به بهبود هر چه بیشتر درد بیماران کمک میکند.

کایروپراکتیک تهران

جهت معاینه بالینی کامل، ویزیت و مشاوره در زمینه درمان کایروپراکتیک (دردهای ستون فقرات و مفاصل، فتق دیسک کمر و گردن، درد سیاتیک، گرفتگی های عضلانی و آسیب دیدگی های ورزشی) در تهران، با کلینیک دکتر ایمان اعتصامی متخصص کایروپراکتیک از امریکا تماس بگیرید.