تشخیص علت گردن درد در 6 قدم

تشخیص علت گردن درد در 6 قدم

1. معاینه فیزیکی: پزشک معالج پس از بررسی سابقه پزشکی بیمار، معاینه فیزیکی را انجام می‌دهد. در معاینه فیزیکی وضعیت بیمار از لحاظ حساسیت، بی‌حسی و ضعف عضلانی مورد بررسی قرار می‌گیرد. علاوه بر این توانایی و میزان حرکت سر رو به جلو، عقب و به سمت شانه‌ها ارزیابی می‌شود.
2. تصویر برداری با اشعه ایکس: اشعه ایکس تصاویر واضحی را از مهره‌های گردنی و وضعیت و موقعیت آن‌ها و همچنین وجود خارهای استخوانی و سایر تغییراتی که ممکن است اعصاب و نخاع ناحیه را تحت فشار قرار دهند، در اختیار پزشک قرار می‌دهد.
3. سی تی اسکن: سی تی اسکن تصاویری که از زاویه‌های مختلف گرفته شده اند را با یکدیگر ترکیب می‌کند تا تصاویر واضحی از ساختارهای داخلی گردن فراهم شود.
4. ام آر آی: این روش تصویربرداری با استفاده از امواج رادیویی و یک میدان مغناطیسی قوی، تصاویر دقیقی از بافت‌های بدن مانند استخوان‌ها، نخاع و اعصاب را به نمایش می‌گذارد.
5. الکترومیوگرافی (EMG): در صورتی که پزشک معالج علت درد گردن را فشردگی عصب بداند، ممکن است انجام آزمایش الکترومیوگرافی را توصیه کند. در این آزمایش، سوزن‌های ظریفی از طریق پوست به عضلات گردن وارد می‌شود تا فعالیت الکتریکی عصب و عضله مورد بررسی قرار بگیرد.
6. آزمایش خون: با انجام آزمایشات خون می‌توان به وجود التهاب و یا عفونت در بدن پی برد.  

 

کایروپراکتیک تهران

جهت معاینه بالینی کامل، ویزیت و مشاوره در زمینه درمان کایروپراکتیک (دردهای ستون فقرات و مفاصل، فتق دیسک کمر و گردن، درد سیاتیک، گرفتگی های عضلانی و آسیب دیدگی های ورزشی) در تهران، با کلینیک دکتر ایمان اعتصامی متخصص کایروپراکتیک از امریکا تماس بگیرید.