دنده گردنی چگونه درمان می‌شود؟

دنده گردنی چگونه درمان می‌شود؟

درمان این بیماری معمولا نیازی به جراحی ندارد. اگر عصب تحت فشار قرار گرفته باشد، می‌توان با تمرین‌های کششی خاص، تمرین‌هایی برای تصحیح وضعیت بدن حین ایستادن و نشستن و تمرین‌هایی برای تقویت عضلات ناحیه گردن و شانه، به بهبود علائم بیماری کمک کرد.
این نرمش ها کمک می‌کنند تا فضای «توراسیک اوت لت» بازتر شده و علائم برطرف شوند. اگر آنها را به درستی و با نظم و به‌طور روزانه انجام دهید در اکثر اوقات بعد از چند هفته به‌تدریج آثار مثبت خود را نشان می‌دهند.
اگر اقدامات ذکر شده نتوانند علائم ناشی از دنده گردنی را برطرف کنند، پزشک معالج ممکن است تصمیم به عمل جراحی بگیرد.
درد و سنگینی و گزگز دست از عوارض آزاردهنده دنده گردنی هستند و بسیاری از بیماران برای رهایی از این مشکلات به دارو پناه می‌برند و بعد از مدتی که از مصرف دارو ناامید شدند به عمل جراحی روی می‌آورند، غافل از اینکه دارو تاثیر موقتی در کاهش درد دارد و عمل جراحی در بسیاری از اوقات جواب نداده و حتی ممکن است مشکلات بیمار را بیشتر کند.

کایروپراکتیک تهران

جهت معاینه بالینی کامل، ویزیت و مشاوره در زمینه درمان کایروپراکتیک (دردهای ستون فقرات و مفاصل، فتق دیسک کمر و گردن، درد سیاتیک، گرفتگی های عضلانی و آسیب دیدگی های ورزشی) در تهران، با کلینیک دکتر ایمان اعتصامی متخصص کایروپراکتیک از امریکا تماس بگیرید.