سه باور اشتباه درمورد کمردرد

سه باور اشتباه درمورد کمردرد
  1. استراحت مطلق :«برای بهبود کمردرد نیاز به استراحت مطلق وجود دارد»
    در گذشته پزشکان معتقد بودند استراحت مطلق به بهبود درد کمر کمک می‌کند اما امروزه ثابت شده است عدم تحرک به سلامت ستون مهره‌ها آسیب می‌رساند. ستون فقرات زمانی بهبود پیدا می‌کند که در کنار درمان، از تحرک‌پذیری نیز برخوردار باشد.
  2. دوری از زندگی فعال: «افراد مبتلا به بیرون‌زدگی دیسک باید برای همیشه از ورزش و زندگی فعال دوری کنند»
    عدم تحرک، در اغلب موارد هیچ سود و فایده‌ای ندارد. به جای دوری مطلق از فعالیت‌هایی مثل ورزش بهتر است فعالیت‌ها را با شدت و وزن کمتر آغاز کنید و به‌تدریج با بهبود شرایط فیزیکی بدن، میزان وزن و شدت فعالیت‌ها را افزایش دهید. با گذشت زمان و انجام حرکات به فرم صحیح می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود بازگردید.
  3. تصویربرداری ام.آر.آی : «برای شروع درمان درد کمر، انجام ام.آر.آی ضروری است»
    انجام ام‌آرآی، در تمام موارد برای شروع درمان ضروری نیست. پزشک متبحر می‌تواند با معاینه بالینی و دریافت شرح حال بیمار تا حدود زیادی از علت درد آگاه شود و هرچه سریع‌تر درمان غیرتهاجمی را آغاز کند. عکسبرداری ام‌آرآی برای تجویز حرکات اصلاحی و ورزش‌درمانی نیز همیشه ضرورت ندارد اما در صورت صلاح‌دید پزشک باید حتما انجام شود.

کایروپراکتیک تهران

جهت معاینه بالینی کامل، ویزیت و مشاوره در زمینه درمان کایروپراکتیک (دردهای ستون فقرات و مفاصل، فتق دیسک کمر و گردن، درد سیاتیک، گرفتگی های عضلانی و آسیب دیدگی های ورزشی) در تهران، با کلینیک دکتر ایمان اعتصامی متخصص کایروپراکتیک از امریکا تماس بگیرید.