وقتی مهره سُر می‌خورد!

وقتی مهره سُر می‌خورد!

سرخوردگی مهره معمولا به دنبال آسیب و شکستگی در استخوان مهره و یا تخریب دیسک ایجاد می‌شود. در این وضعیت، مهره به سمت جلو حرکت کرده و بر روی مهره زیرین خود می‌لغزد. این لغزش می‌تواند با اعمال فشار بر روی اعصاب باعث ایجاد کمردرد شود.
سرخوردگی مهره معمولا در قسمت‌های پایین کمر اتفاق می‌افتد و در بسیاری از موارد با درگیری دیسک بین‌مهره‌ای همراه است. بعضی از ورزش‌ها مانند وزنه‌برداری نیز با اعمال فشار زیاد بر ستون فقرات، خطر شکستگی‌های فشاری در مهره‌ها را افزایش می‌دهند که این موضوع در نهایت منجر به سرخوردن مهره کمر می‌شود.
کایروپراکتیک، یکی از درمان‌های موثر برای اصلاح سرخوردگی مهره و بهبود علائم آن است. در اکثر موارد، درمان غیر جراحی در تسکین درد موفقیت آمیز است اما در صورتی که تاثیری در شرایط بهبودی بیمار نداشته باشد، گزینه جراحی در نظر گرفته می‌شود.

کایروپراکتیک تهران

جهت معاینه بالینی کامل، ویزیت و مشاوره در زمینه درمان کایروپراکتیک (دردهای ستون فقرات و مفاصل، فتق دیسک کمر و گردن، درد سیاتیک، گرفتگی های عضلانی و آسیب دیدگی های ورزشی) در تهران، با کلینیک دکتر ایمان اعتصامی متخصص کایروپراکتیک از امریکا تماس بگیرید.