ویژگی‌های درد در تنگی کانال نخاع

ویژگی‌های درد در تنگی کانال نخاع

– بر اساس مطالعات انجام شده بر روی مهره‌های کمری، خم شدن رو به جلو در افراد مبتلا به تنگی کانال نخاعی، فضای نخاع را افزایش می‌دهد و فشار را از روی نخاع بر ‌می‌دارد. به همین دلیل درد بسیاری از بیماران مبتلا به تنگی کانال نخاع با رو به جلو خم شدن، به ویژه در حالت نشسته، کاهش می‌یابد.
– درد معمولاً هنگام برخاستن و ایستادن و راه رفتن تشدید می‌شود. برخی بیماران گزارش داده‌اند که می‌توانند با تکیه کردن روی چرخ خرید راه بروند یا این که از دوچرخه ثابت استفاده کنند. بااین حال پیاده‌روی در مسافت بیش از دویست یا سیصد متر باعث تشدید ضعف یا درد شدید خواهد شد.
– نیاز بیمار به خم شدن و ایستادن یا استراحت‌های مکرر در اثر گرفتگی عضلات پا یا مور مور و گزگز، از علائم تنگی کانال نخاعی هستند. اختلال در فعالیت‌های جنسی و کاهش حس جنسی نیز ممکن است بیشتر در آقایان بروز نماید.
– اختلال در کنترل ادرار و مدفوع نیز بسیار نادر است و در صورت بروز ممکن است نیاز به جراحی برای بیمار ضرورت پیدا کند.  

 

 

کایروپراکتیک تهران

جهت معاینه بالینی کامل، ویزیت و مشاوره در زمینه درمان کایروپراکتیک (دردهای ستون فقرات و مفاصل، فتق دیسک کمر و گردن، درد سیاتیک، گرفتگی های عضلانی و آسیب دیدگی های ورزشی) در تهران، با کلینیک دکتر ایمان اعتصامی متخصص کایروپراکتیک از امریکا تماس بگیرید.