گردن درد حاد، تورتیکولی (torticollis) و کایروپراکتیک

گردن درد حاد، تورتیکولی (torticollis) و کایروپراکتیک

شایع ترین علت درد گردنی حاد, تورتیکولی خوش خیم است که معمولا یک اختلال کوتاه مدت میباشد. تورتیکولی به معنای خم شدن سر بر روی گردن, یک انحراف دردناک غیر ارادی و با نمای تغییر شکل یافته میباشد. کلمه تورتیکولی, قفل شدن دردناک و حاد گردن در چرخش و خم شدن به طرفین است که معمولا چند روز طول میکشد. این حالت اغلب در اثر سرما خوردگی یا حرکات شدید ناگهانی ایجاد میشود. درد در موقع بیدار شدن احساس میشود. در موارد خیلی شدید و حاد, گردن به پهلو خم و خشک شده و هر حرکتی هر چند کوچک, درد را تشدید میکند.

در بعضی موارد تورتیکولی حاد عضلانی, عضلات گردنی مخصوصا استرنوکلويیدوماستویید (sternocleidomastoid) یا لواتوراسکاپولا (levator scapulae) تحت فشار و اسپازم شدید هستند و لمس آنها بسیار دردناک است. مانورهای متحرک سازی و کششی پیشرونده در مسیر آزاد از درد میتوانند اثر مثبتی در بهبود تورتیکولی داشته باشند.

در درمان کایروپراکتیک تکنیکهایی همچون گراستن (graston) و مانیپولاسیون (manipulation) برای باز کردن گره های عضلانی, رفع اسپازم و کمک به حرکت مناسب مهره های گردنی میتوانند بسیار موثر باشند.

کایروپراکتیک تهران

جهت معاینه بالینی کامل، ویزیت و مشاوره در زمینه درمان کایروپراکتیک (دردهای ستون فقرات و مفاصل، فتق دیسک کمر و گردن، درد سیاتیک، گرفتگی های عضلانی و آسیب دیدگی های ورزشی) در تهران، با کلینیک دکتر ایمان اعتصامی متخصص کایروپراکتیک از امریکا تماس بگیرید.