آرتروز چگونه ایجاد می‌شود؟

آرتروز چگونه ایجاد می‌شود؟

آرتروز شایع‌‌ترین بیماری عضلانی اسکلتی است. برای درک بهتر این بیماری بهتر است ابتدا با ساختار مفصل آشنا شوید.
هر استخوان در ابتدا و انتهای خود با لایه‌ای لغزنده به نام غضروف مفصلی پوشانده شده است. در بین هر دو استخوان‌ مفصل قرار گرفته است. مفصل مثل لولا عمل می‌کنند. درواقع استخوان‌ها روی مفصل‌ها می‌چرخند و بدين ترتيب حرکت در يک عضو ميسر می‌شود.
با گذشت زمان و سپری شدن عمر سطح مفاصل يا همان غضروف مفصلی دچار سائيدگی و تخریب می‌شود. با کم شدن لغزندگی غضروف، حرکت يا چرخش استخوان‌ها روی مفاصل با درد و احساس خشکی همراه می‌شود.
در بيماری آرتروز سطح مفصل يا همان غضروف به شدت آسيب ديده و تا حد زيادی از بين می‌رود.
علاوه بر بالا رفتن سن عوامل دیگری مثل ژنتیک؛ افزایش وزن و چاقي؛ وجود عارضه‌ها و ناهنجاري‌هایی مانند پاي پرانتزی و كف پاي صاف؛ ضربات مكرر، خفيف و مداوم بر مفاصل؛ عوامل هورموني؛ مشاغل و كارهاي يكنواخت و بي‌تحرك؛ برخي از بيماري‌ها مانند مرض قند و بيماري‌هاي متابوليكي و التهابي؛ استفاده مكرر و مداوم از يك طرف بدن، در پيدايش آرتروز مؤثر هستند.

کایروپراکتیک تهران

جهت معاینه بالینی کامل، ویزیت و مشاوره در زمینه درمان کایروپراکتیک (دردهای ستون فقرات و مفاصل، فتق دیسک کمر و گردن، درد سیاتیک، گرفتگی های عضلانی و آسیب دیدگی های ورزشی) در تهران، با کلینیک دکتر ایمان اعتصامی متخصص کایروپراکتیک از امریکا تماس بگیرید.