ابعاد و سایز فوم رولر باید چقدر باشد؟

ابعاد و سایز فوم رولر باید چقدر باشد؟

قبل از انتخاب فوم رولر ورزشی مناسب باید انواع آن را بشناسید، تا بدانید کدام برای شما مناسب تر است. اگر فوم رولری انتخاب کنید که برای شما مناسب نباشد نمی توانید تمرینات را به درستی با آن انجام دهید.

فوم رولرها در سایزهای متفاوتی موجود هستند و طول و قطر متفاوتی دارند. انتخاب سایز مناسب فوم رولر به عضلات هدف شما بستگی دارد. قطر فوم رولر معمولا 15 سانتی متر است اما مدل‌هایی با قطر کمتر هم در بازار موجود است. مدل‌هایی با قطر 7 الی 10 سانتی متر برای برخی از نواحی بدن مانند شانه‌ها مناسب‌تر است. فوم رولر لاغر برای هدف قرار دادن عضلات خاص مفید است.

همچنین این نوع فوم رولر برای افراد مسن گزینه بهتری است، زیرا به زمین نزدیک‌تر خواهد بود و فرد ثبات بهتری روی فوم رول خواهد داشت. طول فوم رولر نیز از 30 الی 90 سانتی‌متر، متغیر است. از مدل کوتاه برای ماساژ عمقی عضلات کوچک‌تر مثل عضلات بازو و ساق پا استفاده می‌شود. مدل‌های کوتاه برای جابه جایی و مسافرت نیز گزینه بهتری است. مدل‌های بزرگ‌تر فوم رولر برای عضلات بزرگ تر بدن مثل چهارسر ران و پشت ران مناسب‌تر هستند.

 

کایروپراکتیک تهران

جهت معاینه بالینی کامل، ویزیت و مشاوره در زمینه درمان کایروپراکتیک (دردهای ستون فقرات و مفاصل، فتق دیسک کمر و گردن، درد سیاتیک، گرفتگی های عضلانی و آسیب دیدگی های ورزشی) در تهران، با کلینیک دکتر ایمان اعتصامی متخصص کایروپراکتیک از امریکا تماس بگیرید.