سندرم فیبرومیالژیا با چه علائمی همراه است؟

سندرم فیبرومیالژیا با چه علائمی همراه است؟

سندرم فیبرومیالژیا نوعی درد گسترده و مزمن عضلانی است که با بروز اختلالات جسمی و روانی و علائم مختلفی در دستگاه اسکلتی عضلانی بدن همراه است. تحقاقات نشان داده‌اند فیبرومیالژیا بر پردازش سیگنال‌های مغز تاثیر گذاشته و موجب افزایش حس دردناک بودن در بافت‌های نرم و یا بافت‌های همبند مفاصل می‌شود. در صفحات بعد به نشانه‌های این سندرم اشاره خواهیم کرد.

1. خستگی و اختلالات خواب به طور معمول افرادی که به سندرم فیبرومیالژیا و دردهای عضلانی مزمن مبتلا هستند، بعد از بیدار شدن از خواب، حتی خواب‌های طولانی، همچنان احساس خستگی دارند و به دلیل دردهای عضلانی با مشکلاتی از جمله سندرم پای بی قرار مواجه هستند.
2. درد وسیع درد در فیبرومیالژیا باید بیشتر از 3 ماه طول کشیده باشد و در بررسی‌ها، آزمایش‌های روماتولوژی و … علت دیگری برای آن پیدا نشده باشد. این درد معمولا به صورت وسیعی در هر دو سمت بدن احساس ‌می‌شود. در کنار این خصوصیات، 18 منطقه خاص در بدن وجود دارد که در فیبرومیالژیا حداقل 11 مورد از آنها دردناک می‌شوند. دیگر علائم این سندرم در بعضی از افراد با علائمی از جمله افسردگی، سردرد و درد در کتف و بالای قلب، تپش قلب، ضعف، سرگیجه، عدم تمرکز و … نیز همراه است.  

 

کایروپراکتیک تهران

جهت معاینه بالینی کامل، ویزیت و مشاوره در زمینه درمان کایروپراکتیک (دردهای ستون فقرات و مفاصل، فتق دیسک کمر و گردن، درد سیاتیک، گرفتگی های عضلانی و آسیب دیدگی های ورزشی) در تهران، با کلینیک دکتر ایمان اعتصامی متخصص کایروپراکتیک از امریکا تماس بگیرید.