سندروم تونل کارپال و نشانه‌های آن

سندروم تونل کارپال و نشانه‌های آن

تونل کارپال، کانال باریکی در مچ دست است که از استخوان‌ها و رباط‌ها تشکیل شده است.

عصب میانی (مِدیان) که کنترل حسی و حرکتی انگشت شست و سه انگشت ابتدایی را بر عهده دارد به همراه تاندون‌های مرتبط از این کانال عبور می‌کنند. تنگ شدن و فشردگی این کانال، سبب بی‌حسی، گزگز، ضعف یا درد در دست شده و سندروم تونل کارپال نامیده می‌شود.

علائم

علائم بتدریج بروز می‌کنند و در ابتدا، در طول شب یا صبح به هنگام بیدار شدن، احساس می‌شوند. از علائم اولیه می‌توان به احساس سوزن سوزن شدن انگشتان اشاره کرد که مشابه حالت خواب‌رفتگی دست است.

در طول روز نیز ممکن است هنگام در دست گرفتن اشیاء نظیر تلفن، کتاب یا در هنگام رانندگی احساس درد یا گزگز در دست‌تان را تجربه کنید.

به مرور که سندروم تونل کارپال پیشرفت می‌کند، ممکن است در انگشت شست و دو انگشت ابتدایی احساس ضعف کرده و در برداشتن یا نگاه داشتن اشیاء با مشکل مواجه شوید.

ممکن است حتی بستن دکمه‌های پیراهن‌تان نیز برای شما مشکل شود.

همچنین، سندروم تونل کارپال می‌تواند سبب ایجاد بی‌حسی در دست‌ها شود.

بعضی از افراد احساس می‌کنند انگشتان‌شان متورم شده است، حتی اگر تورمی وجود نداشته باشد، یا ممکن است در تشخیص گرما و سرما دچار مشکل شوند.
.
کایروپراکتیک می‌تواند با روش‌های غیر تهاجمی، بدون نیاز به دارو و جراحی به رفع علائم سندروم تونل کارپال کمک کند.
توجه داشته باشید که اگر این سندروم درمان نشود می‌تواند در طول زمان سبب آتروفی و تحلیل عضلات در ناحیه اطراف انگشت شست دست شود. در این وضعیت حتی در صورت درمان نیز قدرت و حس اولیه به‌طور کامل به دست‌ها باز نمی‌گردد.

کایروپراکتیک تهران

جهت معاینه بالینی کامل، ویزیت و مشاوره در زمینه درمان کایروپراکتیک (دردهای ستون فقرات و مفاصل، فتق دیسک کمر و گردن، درد سیاتیک، گرفتگی های عضلانی و آسیب دیدگی های ورزشی) در تهران، با کلینیک دکتر ایمان اعتصامی متخصص کایروپراکتیک از امریکا تماس بگیرید.