طب سوزنی چگونه باعث کاهش کمردرد می‌شود؟

طب سوزنی چونه باعث کاهش کمردرد می شود؟

طب سوزنی در ناحیه کمر با 2 مکانیسم به بهبود دردهای کمر کمک می‌کند. در صفحات بعد با این مکانیسم‌ها آشنا می‌شوید.

  1. کاهش درد و التهاب از طریق تحریک اعصاب عضلات و سایر بافت‌ها. طب سوزنی از طریق این تحریک می‌تواند باعث ترشح هورمون‌های اندروفین، انکفالین و بتا اندروفین‌هایی شود که مانند مرفین دارای اثر تسکین دهنده درد هستند. این هورمون‌ها از نخاع، مغز میانی، هیپوفیز و هیپوتالاموس ترشح می‌شوند.
  2. کاهش انقباض عضلات و بهبود حرکت مفاصل از طریق افزایش جریان خون. این مکانیزم اثر طب سوزنی، می‌تواند به کاهش ادم، تورم و کبودی نیز کمک کند.

جهت مشاهده تاثیر طب سوزنی بر دردهای کمر معمولا ۱۰ تا ۱۲ جلسه درمان (هر هفته ۲ بار) لازم است. بعد از ۱۲ جلسه درمانی ممکن است درمان نگهدارنده هر ماه یکبار تکرار شود. گاه در ۳ تا ۴ جلسه اول ممکن است علائم بیماری تشدید شود که به مرور و با ادامه جلسات بهبود می‌یابد. اگر طب سوزنی به همراه بادکش درمانی و یا ماساژ انجام شود اثر درمان به مراتب بیشتر می‌شود.

 

 

کایروپراکتیک تهران

جهت معاینه بالینی کامل، ویزیت و مشاوره در زمینه درمان کایروپراکتیک (دردهای ستون فقرات و مفاصل، فتق دیسک کمر و گردن، درد سیاتیک، گرفتگی های عضلانی و آسیب دیدگی های ورزشی) در تهران، با کلینیک دکتر ایمان اعتصامی متخصص کایروپراکتیک از امریکا تماس بگیرید.