علت برای التهاب و درد کف پا

علل درد و التهاب کف پا

درد و التهاب در کف پا می‌تواند علل متفاوتی داشته باشد. از جمله:
فاشیا پلانتار: فاشیا پلانتار به رباطی گفته می شود که پاشنه پا را به انگشتان متصل کرده است و وظیفه پشتیبانی از کف پا را بر عهده دارد. این رباط معمولا پس از فشار و کشیدگی زیاد دچار پارگی های ریز و میکروسکوپی و التهاب می‌شود. از نشانه های وجود مشکل در این رباط علاوه بر التهاب کف پا، درد پس از بیدار شدن یا پس از اتمام ورزش و درد پاشنه پا است.
روماتیسم مفصلی: آرتریت روماتوئید یک بیماری خود ایمنی است که طی آن مفاصل دچار التهاب می شوند. در بیماری های خود ایمنی دستگاه ایمنی بدن به اشتباه به بدن فرد حمل کرده و آسیب هایی به آن وارد می کند.
آرتروز مفصلی: در این بیماری غضروف ها تحلیل می روند و دچار التهاب می شوند. التهاب و درد کف پا یکی از نشانه های آرتروز است.
افزایش ناگهانی وزن: رباط کف پا، حالت منعطف دارد. این رباط سرتاسر کف پا را پوشش می دهد و فشار وارد بر پا را در همه کف پا پخش می کند. هنگامی که بدن دچار افزایش وزن می شود، فشار و استرس روی این رباط افزایش پیدا می کند و به آن آسیب می رساند. از سایر علل درد کف پا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– پیچ‌خوردگی رباط
– کف پای صاف
التهاب تاندون
– شکستگی
– ورود جسم خارجی
– اضافه وزن بارداری
– کفش نامناسب
– ورزش سنگین

 

کایروپراکتیک تهران

جهت معاینه بالینی کامل، ویزیت و مشاوره در زمینه درمان کایروپراکتیک (دردهای ستون فقرات و مفاصل، فتق دیسک کمر و گردن، درد سیاتیک، گرفتگی های عضلانی و آسیب دیدگی های ورزشی) در تهران، با کلینیک دکتر ایمان اعتصامی متخصص کایروپراکتیک از امریکا تماس بگیرید.