کایروپراکتیک، درمان بدون دارو و جراحی

کایروپراکتیک، درمان بدون دارو و جراحی

کایروپراکتیک یک سیستم درمان است که بر ساختار بدن، به‌خصوص ستون فقرات تمرکز دارد.
شایع‌ترین کاری که در کایروپراکتیک انجام می‌شود درمان کمردرد و درد گردن با مانیپولاسیون (تنظیم و تطبیق ستون فقرات) و فراهم کردن شرایط مناسب برای فرآیند طبیعی بازسازی بدن است. درواقع اساس درمان در کایروپراکتیک، حرکات دست درمانگر است.
در حالی که در کایروپراکتیک تمرکز بر روی ستون مهره‌ها می‌باشد، نرمش‌ها و ورزش‌های مخصوص، نکات تغذیه‌ای و راهنمای‌هایی که پزشک کایروپراکتیک ارائه می‌دهد در بهبود بسیاری از بیماران تاثیر بسزایی دارد.
امروزه متخصصین کایروپراکتیک اغلب با متخصصین درد و جراحان برای درمان درد بیماران همکاری تنگاتنگی دارند.
تحقیقات علمی بسیاری در امریکا و کانادا نشان داده کایرو‍پراکتیک تاثیر قابل توجهی در دردهای مزمن کمر و گردن داشته و می‌تواند جایگزین مناسبی برای انواع مسکن‌ها باشد.
درمانگر در این روش با اصلاح وضعیت استخوان‌ها، عضلات، اعصاب، مفاصل و به‌خصوص ستون فقرات، باعث بهبود عملکرد دستگاه عضلانی اسکلتی و اعصاب و بازگرداندن سلامتی به بیمار می‌شود.
پزشک کایروپراکتیک با بررسی تاریخچه بیماری، رادیوگرافی، ام‌آرآی (MRI)، نوار عصب و عضله و انجام معاینات بالینی و دیگر آزمایش های پاراکلینکی به منشا بیماری پی می‌برد و به معالجه می‌پردازد.

کایروپراکتیک تهران

جهت معاینه بالینی کامل، ویزیت و مشاوره در زمینه درمان کایروپراکتیک (دردهای ستون فقرات و مفاصل، فتق دیسک کمر و گردن، درد سیاتیک، گرفتگی های عضلانی و آسیب دیدگی های ورزشی) در تهران، با کلینیک دکتر ایمان اعتصامی متخصص کایروپراکتیک از امریکا تماس بگیرید.