کایروپراکتیک چیست

کایروپراکتیک چیست

کایروپراکتیک یک سیستم درمان است که بر ساختار بدن، به خصوص ستون فقرات تمرکز دارد. شایعترین کاری که در کایروپراکتیک انجام میشود درمان کمردرد و درد گردن با مانیپولاسیون (تنظیم و تطبیق ستون فقرات) و فراهم کردن شرایط مناسب برای فرآیند طبیعی بازسازی بدن است. اساس درمان در کایروپراکتیک حرکات دست درمانگر است. در حالی که در کایروپراکتیک تمرکز بر روی ستون مهره ها می باشد، نرمش ها و ورزش های مخصوص، تغذیه و راهنمای هایی که پزشک کایروپراکتیک ارائه می دهد می تواند در بهبود بسیاری از بیماران تاثیر بسزایی داشته باشد.

امروزه متخصصین کایروپراکتیک اغلب با متخصصین درد و جراحان برای درمان درد بیماران همکاری تنگاتنگی دارند. تحقیقات علمی بسیاری در امریکا و کانادا نشان داده کایرو‍پراکتیک تاثیر قابل توجهی در دردهای مزمن کمر و گردن داشته و میتواند جایگزین مناسبی برای انواع مسکن ها باش.

درمانگر در این روش با اصلاح وضعیت استخوان ها، عضلات، اعصاب، مفاصل و به خصوص ستون فقرات، باعث بهبود عملکرد دستگاه عضلانی اسکلتی و اعصاب و بازگرداندن سلامتی به بیمار می شود.

پزشک کایروپراکتیک با بررسی تاریخچه بیماری، رادیوگرافی، ام‌آرآی (MRI)، نوار عصب و عضله و انجام معاینات بالینی و دیگر آزمایش های پاراکلینکی به منشا بیماری پی می‌برد و به معالجه میپردازد.

کایروپراکتیک تهران

جهت معاینه بالینی کامل، ویزیت و مشاوره در زمینه درمان کایروپراکتیک (دردهای ستون فقرات و مفاصل، فتق دیسک کمر و گردن، درد سیاتیک، گرفتگی های عضلانی و آسیب دیدگی های ورزشی) در تهران، با کلینیک دکتر ایمان اعتصامی متخصص کایروپراکتیک از امریکا تماس بگیرید.