3 تمرین خانگی برای تسکین درد دنبالچه

3 تمرین خانگی برای تسکین درد دنبالچه
  1. حرکت گربه گاو
    حرکت را روی چهار دست و پا شروع کنید و شانه‌ها را دقیقا بالای مچ دست‌ها قرار دهید. به آرامی ستون فقرات را خم کنید طوری که شکم به زمین نزدیک شود و دنبالچه، شانه‌ها و تاج سر بالا بروند. به آرامی به بالا نگاه کنید تا گردن کشش نرمی را حس کند، به حالت عادی ستون فقرات بازگردید، سپس کمر را گرد کنید و چانه را به سمت داخل بکشید تا میانه کمر به طرف بالا برود.
  2. تیلت لگن
    روی زمین به پشت دراز بکشید، پاها را خم کنید و کف پا را روی زمین قرار دهید. ناف را به سمت زمین کشیده و سعی کنید گودی کمر را بگیرید طوری که کل کمر با زمین تماس پیدا کند. چند ثانیه مکث کنید و مجدد به حالت اول بازگردید و حرکت را تکرار کنید.
  3. حرکت بچه
    زانو بزنید و بر روی پاهایتان بنشینید، به صورتی که پاشنه‌هایتان رو به بیرون باشد. پیشانی خود را روی زمین بگزارید و دستانتان را بالای سر روی زمین قرار دهید تا احساس کشش داشته باشید. 30 ثانیه تا 2 دقیقه در این وضعیت باقی بمانید.

کایروپراکتیک تهران

جهت معاینه بالینی کامل، ویزیت و مشاوره در زمینه درمان کایروپراکتیک (دردهای ستون فقرات و مفاصل، فتق دیسک کمر و گردن، درد سیاتیک، گرفتگی های عضلانی و آسیب دیدگی های ورزشی) در تهران، با کلینیک دکتر ایمان اعتصامی متخصص کایروپراکتیک از امریکا تماس بگیرید.